Muy Grande since 1965

Muy Grande | Country Store | Deer Contest

Home 2015-2016 Leaderboard

All Around Division

Men's Category

Charles Forbes, Jr.

Charles Forbes, Jr.

Corpus Christi, TX

Rhode Ranch

Women's Category

Waldine Schnautz

Waldine Schnautz

Pearsall, TX

Schnautz Ranch

RECORD HOLDER

Youth Boy's Category

John Glenn Schnautz

John Glenn Schnautz

Kingsbury, TX

Schnautz Ranch

Youth Girl's Category

Rylee Haak

Rylee Haak

Edinburg, TX

High Fence Division

B&C Typical Net

Men's Category

Clark Carruth

Clark Carruth

Richmond, TX

Flojo Ranch

Women's Category

Natalie Thompson

Natalie Thompson

Redondo Beach, CA

Youth Boy's Category

Colby Mathis

Colby Mathis

Alleyton, TX

J5 Ranch

Youth Girls's Category

Kathryn Benavides

Kathryn Benavides

Alice, TX

Los Jefes Ranch

B&C Non Typical Gross

Men's Category

James Schroeder

James Schroeder

George West, TX

Rhode Ranch

Women's Category

Laura Berry

Laura Berry

Corpus Christi, TX

Mc Mullen Ranch

Youth Boy's Category

Jacob Williams

Jacob Williams

San Antonio, TX

Crimson Arrow Ranch

Youth Girls's Category

Sophia Bland

Sophia Bland

Houma, LA

Broken Spur Ranch

Most Points

1st Place

Luke Pate

Luke Pate

Buffalo, TX

Pate Ranch

2nd Place - TIE

Dennis Robles

Dennis Robles

Austin, TX

GKR Ranch

2nd Place - TIE

Larry Garza

Larry Garza

La Sejita, TX

Widest Spread

1st Place - TIE

Drew Smith

Drew Smith

San Antonio, TX

S & S Ranch

1st Place - TIE

Jack Blaker

Jack Blaker

Fredericksburg, TX

2nd Place

Shane Quintanilla

Shane Quintanilla

Tilden, TX

Rhode Ranch

Longest Drop Tine

1st Place

Kelly Bode

Kelly Bode

El Campo, TX

2nd Place

Karlee Mathis

Karlee Mathis

Alleyton, TX

J5 Ranch

Mr. Heavy (Mass)

1st Place

Harry Allen

Harry Allen

Kissimmee, FL

World Class Whitetails Ranch

2nd Place

Justin Sappington

Justin Sappington

Hallettsville, TX

Best 6 Pointer

Joe Ray Dornak

Joe Ray Dornak

El Campo, TX

Duval County Ranch

Best 7 Pointer

Buddy Isaacks

Buddy Isaacks

Aransas Pass, TX

Angelita Ranch

Best 8 Pointer

Charleen Long

Charleen Long

El Campo, TX

T9E Ranch

Best 9 Pointer

Melvin Bass

Melvin Bass

Kingwood, TX

Sombrerito Ranch

Best 10 Pointer

Chris Embrey

Chris Embrey

San Antonio, TX

Low Fence Division

B&C Typical Net

Men's Category

Don Holden

Don Holden

Nunley-Chittim Ranch

Women's Category

Lunden Myers

Lunden Myers

Sandia, TX

Rancho Solo

Youth Boy's Category

Scott Lozano

Scott Lozano

Garden Ridge, TX

VW Ranch

Youth Girls's Category

Kierstyn Carpenter

Kierstyn Carpenter

Freer, TX

B&C Non Typical Gross

Men's Category

Dickie Billeck

Dickie Billeck

Houston, TX

Women's Category

Delia Walker

Delia Walker

Vidor, TX

Junco Ranch

Youth Boy's Category

Evan Jarvis

Evan Jarvis

Cypress, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

Youth Girls's Category

Amber Teague

Amber Teague

Spring Branch, TX

Duval County Ranch

Most Points

1st Place

Mike Terry

Mike Terry

Lake Jackson, TX

Galvan Ranch

2nd Place

Ben Otahal

Ben Otahal

Corpus Christi, TX

Briscoe H.Q. Ranch

Widest Spread

1st Place - TIE

Chris Frank

Chris Frank

Angleton, TX

La Mesa Ranch

1st Place - TIE

David Killam

David Killam

Laredo, TX

Killam Ranch

2nd Place

Jim D. Young

Jim D. Young

Issaquah, WA

Duval County Ranch

Longest Drop Tine

1st Place

Steve Torrence

Steve Torrence

Kilgore, TX

Callaghan Ranch

2nd Place

Stan Herzog

Stan Herzog

Encinal, TX

Grace River Ranch

Mr. Heavy (Mass)

1st Place

James Haley

James Haley

Johnson City, TX

Callaghan Ranch

2nd Place

Bill Blomdahl

Bill Blomdahl

Tyler, TX

Dougherty Ranch

Best 6 Pointer

Danny DeLeon

Danny DeLeon

Falfurrias, TX

Eshleman-Vogt Ranch

Best 7 Pointer

Brooke Brittain

Brooke Brittain

Spring, TX

Killam Ranch

Best 8 Pointer

McKenna Kimble

McKenna Kimble

Karnes City, TX

Duval County Ranch

Best 9 Pointer

Eddie Thornton

Eddie Thornton

Corpus Christi, TX

La Jolena-Walker Ranch

Best 10 Pointer

Jimmy Rogers

Jimmy Rogers

Victoria, TX

Walker Ranch

Youth Division

Youngest Most Successful Hunter

Boy's Category

John Wayne Niemietz

John Wayne Niemietz

Freer, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Girls's Category

Taylor Turner

Taylor Turner

Cold Spring, TX

Buck Run Ranch

Heaviest Javelina

Korbin Koehne

Korbin Koehne

Hallettsville, TX

Altito Ranch

Heaviest Wild Boar

Cameran Cantu

Cameran Cantu

Freer, TX

Rudy Rodriguez Ranch

Heaviest Doe

Dawson Smith

Dawson Smith

Huntsville, TX

Angelita Ranch

Heaviest Bobcat

Tanner Hoke

Tanner Hoke

Boerne, TX

East Slator Ranch

Longest Spike

Hefner Appling, III

Hefner Appling, III

Hefner-Appling-III

Longest Drop Tine

Edward D. Hinojosa

Edward D. Hinojosa

Robstown, TX

Rancho La Fe

Widest Spread

Will Brown

Will Brown

Cypress, TX

Junco Ranch

Best 6 Pointer

Armando Benavides, III

Armando Benavides, III

Alice, TX

Los Jefes Ranch

Best 7 Pointer

Braden Bergman

Braden Bergman

Friendswood, TX

Sombrerito Ranch

Best 8 Pointer

Tray Lamarca

Tray Lamarca

George West, TX

Atkinson Ranch

Best 9 Pointer

Trent Zappe

Trent Zappe

Victoria, TX

Llano Ranch

Best 10 Pointer

Zach Gregersen

Zach Gregersen

New Gangy, TX

Camaron Ranch

Mexico Division

B&C Typical Net

Men's Category

Andy Beldin

Andy Beldin

Groesbeck, TX

El Puerto Ranch

Women's Category

Tracy Shrader

Tracy Shrader

La Grange, TX

El Barretal Ranch

Youth Boy's Category

Blase Tucker

Blase Tucker

Rosenburg, TX

Mexico

Youth Girls's Category

B&C Non Typical Gross

Men's Category

Scott Hare

Scott Hare

Wylie, TX

Las Blancas Ranch

Women's Category

Youth Boy's Category

Ty Shrader

Ty Shrader

La Grange, TX

El Barretal Ranch

Youth Girls's Category

Lillian Brenner

Lillian Brenner

Richmond, TX

Tamualipas, Mexico

Most Points

1st Place - TIE

David Harrison

David Harrison

Bay City, TX

Rancho El Barretal

1st Place - TIE

Ronald Cook

Ronald Cook

Hockley, TX

Mexico

2nd Place

Mike Huddleston

Mike Huddleston

Richmond, TX

Papa Lote Ranch

Widest Spread

1st Place

Ronny Poncik

Ronny Poncik

Ellinger, TX

Mexico

2nd Place

Kenny Pate

Kenny Pate

Richmond, TX

Mexico

Longest Drop Tine

1st Place

Ayva Lopez

Ayva Lopez

San Antonio, TX

El Seco Ranch

2nd Place

Chris Embrey

Chris Embrey

San Antonio, TX

Nuevo Leon, Mexico

Mr. Heavy (Mass)

1st Place

Omar Buentello

Omar Buentello

Laredo, TX

El Ebano Ranch

2nd Place

Robert Brockman

Robert Brockman

Angleton, TX

Rancho Alto Bonito

Best 6 Pointer

Best 7 Pointer

Best 8 Pointer

Shane Smith

Shane Smith

Van Vleck, TX

El Barretal Ranch

Best 9 Pointer

Teejay Tejeda

Teejay Tejeda

San Antonio, TX

Puerto de Calzone

Best 10 Pointer

Jeremy Ryman

Jeremy Ryman

Van Vleck, TX

El Barretal Ranch

Pope & Young Division

October Winner - Typical Net

Josh Jurecek

Josh Jurecek

Orange Grove, TX

Circle C Ranch

October Winner - Non Typical Gross

Elton Arceneaux

Elton Arceneaux

Kerrville, TX

Broken Spur Ranch

B&C Typical Net

Men's Category

Danny Lee

Danny Lee

Houston, TX

Women's Category

Lesley Roesler

Lesley Roesler

Columbus, TX

Roesler Ranch

Youth Boy's Category

Max Chouest

Max Chouest

Cut Off, LA

7 C's Ranch

Youth Girls's Category

B&C Non Typical Gross

Men's Category

Chris Solomon

Chris Solomon

Cedar Park, TX

Broken Spur Ranch

Women's Category

Youth Boy's Category

David C. Garza

David C. Garza

Benavides, TX

Rancho Los Abuelos

Youth Girls's Category

Emily Pearl

Emily Pearl

Robstown, TX

Pearl Ranch

Most Points

1st Place - TIE

Gordon H. Bonner

Gordon H. Bonner

Montgomery, TX

Pintada Whitetail Ranch

1st Place - TIE

Daniel Senter

Daniel Senter

George West, TX

Rhode Ranch

2nd Place

Jack Kuykendall

Jack Kuykendall

Laytonville, CA

Broken Spur Ranch

Widest Spread

1st Place

Andrew Schatte

Andrew Schatte

Houston, TX

Flojo Ranch

2nd Place

Baldemar Gutierrez

Baldemar Gutierrez

Benavides, TX

Las Animas Ranch

Longest Drop Tine

1st Place

JC Gardner

JC Gardner

George West, TX

Rhode Ranch

2nd Place

Joe Reyes, Jr.

Joe Reyes, Jr.

Friendswood, TX

Duval County Ranch

Mr. Heavy (Mass)

1st Place

Brett Holden

Brett Holden

Nunley-Chittim Ranch

2nd Place

Brian Townsend

Brian Townsend

Cypress, TX

TX Hidden Valley Ranch

Best 6 Pointer

Best 7 Pointer

Best 8 Pointer

Chris Singleton

Chris Singleton

Nunley-Chittim Ranch

(Holden Pasture)

Best 9 Pointer

Chad Hines

Chad Hines

George West, TX

Senter Ranch

Best 10 Pointer

Matt Mills

Matt Mills

Boling, TX

Macho Grande Division

B&C Typical Net

Men's Category

Robert Leedy

Robert Leedy

Murphy, TX

La Leyenda Ranch

Women's Category

Georgia Erck

Georgia Erck

San Antonio, TX

Llano River Ranch

Youth Boy's Category

Hunter Heine

Hunter Heine

Thrall, TX

L & L Adventures

Youth Girls's Category

Ashley Cuellar

Ashley Cuellar

Zapata, TX

Rebel Ranch

B&C Non Typical Gross

Men's Category

Henry Adams

Henry Adams

Lumberton, TX

RW Trophy Hunts

Women's Category

Destinee Love

Destinee Love

Harper, TX

Youth Boy's Category

Mack Gallaway

Mack Gallaway

College Station, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Youth Girl's Category

Lauren Pate

Lauren Pate

Buffalo, TX

Pate Ranch

Most Points

1st Place

Jacob Perez

Jacob Perez

Freer, TX

G-4 Ranch

2nd Place

Patrick Goodman

Patrick Goodman

Sturgis, MI

Rhode Ranch

Widest Spread

1st Place

Wade Robinson

Wade Robinson

Osceola, IN

Rhode Ranch

2nd Place

Shanna Collins

Shanna Collins

Kingsville, TX

Heartache Ranch

Longest Drop Tine

1st Place

Jason Wonderlich

Jason Wonderlich

Cypress, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

2nd Place

Chris Solomon

Chris Solomon

Cedar Park, TX

Broken Spur Ranch

Mr. Heavy (Mass)

1st Place

Todd Chism

Todd Chism

Selma, TX

Los Encinos Ranch

2nd Place

Robert C. Vackar

Robert C. Vackar

Edinburg, TX

Bang Whitetail Ranch

Best 6 Pointer

Best 7 Pointer

Best 8 Pointer

Patrick Harwood

Patrick Harwood

San Antonio, TX

Crimson Arrow Ranch

Best 9 Pointer

Best 10 Pointer

Heavy Weight Division

Heaviest Javalina

Kolton Folkerts

Kolton Folkerts

Tomball, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

Heaviest Wild Boar

Gary Ackels

Gary Ackels

Helotes, TX

Heaviest Bobcat

Leo O. Garcia

Leo O. Garcia

Oilton, TX

Medina Lease

Heaviest Doe

Marshall Cunningham, II

Marshall Cunningham, II

San Antonio, TX

Cayendo Cuernos Ranch

Heaviest Buck

Adam Lozano, Jr

Adam Lozano, Jr

Garden Ridge, TX

VW Ranch

Longest Division

Longest Tusk Wild Boar

Tray Lamarca

Tray Lamarca

George West, TX

Atkinson Ranch

Longest Spike

Edmond Boatwright

Edmond Boatwright

Glen Flora, TX

Reese Ranch

Longest Beam

Taylor Morris

Taylor Morris

College Station, TX

Buck Run Ranch

Longest Tine

Tony Salinas

Tony Salinas

Edinburg, TX

Palmito Properties

Longest Drop Tine

John Casey

John Casey

San Antonio, TX

Longest Double Drop Tine

1st Place - TIE

Hank Cranek

Hank Cranek

Louise, TX

J5 Ranch

1st Place - TIE

Kathryn Coleman

Kathryn Coleman

Richmond, TX

Jones Alta Vista Ranch

Longest Shot

Sponsored By: Hart Rifle

Jose Luis Milera, Jr

Jose Luis Milera, Jr

Laredo, TX

Vela Ranch

Open Division

Top Story of the Year

Travis Carter

Travis Carter

Sombrerito Ranch

No Guts - No Glory

Paul Baca, Jr

Paul Baca, Jr.

Beeville, TX

Turkey Creek Whitetail Ranch

Freak of the Year Buck

Amy Lester

Amy Lester

Corsicana, TX

El Cerrito Ranch

Mr. Duval County Widest Spread

William Yoder

William Yoder

Edinburg, TX

Miss Duval County Widest Spread

Kaili Detmer

Kaili Detmer

Austin, TX

T-14 Ranch

Out of State Category Typical Net

Macy Herzog

Macy Herzog

Palacios, TX

Pennsylvania

Out of State Category Non Typical Gross

Macy Herzog

Macy Herzog

Palacios, TX

Pennsylvania

Husband & Wife Category

With A Total Score of: 461 Gross

Chad Koudela

Chad Koudela

Sweeny, TX

Buck Creek Ranch

Courtney Koudela

Courtney Koudela

Sweeny, TX

Buck Creek Ranch

Purple Heart Category Typical Net

Robert Ochoa

Robert Ochoa

Converse, TX

Dos Hermanos Ranch

Purple Heart Category Non Typical Gross

D.D. Hoffman

D.D. Hoffman

Mc Allen, TX

Active Duty Military Category Typical Net

Samantha Allen

Samantha Allen

Port Wentworth, GA

La Martinena Ranch

Active Duty Military Category Non Typical Net

Jeremy Wieder

Jeremy Wieder

Klamath Falls, OR

Flojo Ranch

160+ Club

Lee Phillips

Lee Phillips

Wheelersburg, OH

Ohio

Karl Bentley

Karl Bentley

Price, UT

T-14 Ranch

Joseph Niemietz

Joseph Niemietz

Rockport, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Kendall Niemietz

Kendall Niemietz

Freer, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Amanda Estringel

Amanda Estringel

Freer, TX

Cantu Ranch

Paul Garcia

Paul Garcia

San Antonio, TX

Garcia Ranch

Gary Worthington

Gary Worthington

Orem, UT

T-14 Rnach

Paul DeYoung

Paul DeYoung

San Antonio, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Colton Johnson

Colton Johnson

Victoria, TX

Staff Ranch

Michelle Kucera

Michelle Kucera

Dripping Springs, TX

Killam-Ortiz Ranch

Ian Priester

Ian Priester

Buck Run Ranch

Robert Gertz

Robert Gertz

Crownsville, MD

LJ Blessings Ranch

Colby Fey

Colby Fey

Pleasanton, TX

Espey Ranch

Johnie Franz

Johnie Franz

Wharton, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

Derek Ryza

Derek Ryza

Victoria, TX

La Mesa II Ranch

James Worrell

James Worrell

Mason, TX

La Madera Dura Ranch

James McDonald

James McDonald

Montgomery, TX

La Madera Dura Ranch

Karli Jo Welch

Karli Jo Welch

Gilmer, TX

Buck Run Ranch

Austin Cotton

Austin Cotton

Austin, TX

Rancho Venado Grande

John Garber

John Garber

Lafayette, LA

La Violeta Ranch

Larry Kotara

Larry Kotara

San Antonio, TX

Duval County Ranch

Bruce Evans

Bruce Evans

Austin, TX

Eshleman-Vogt Ranch

Kevin Keith

Kevin Keith

New Braunfels, TX

Hydrich Ranch

Chance Salinas

Chance Salinas

Freer, TX

219 Ranch

Arturo Garcia

Arturo Garcia

Somerset, TX

Dustin Jones

Dustin Jones

Converse, TX

Dos Hermanos Ranch

Aaron DeSpain

Aaron DeSpain

Odem, TX

Walker Ranch

Ray DeLeon

Ray DeLeon

Hebbronville, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

John Jarvis

John Jarvis

Hebbronville, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

Bo Shrum

Bo Shrum

Helotes, TX

Las Lomas Ranch

Curtis McCauley, Jr

Curtis McCauley, Jr

Willis, TX

Sombrerito Ranch

Wes Wieder

Wes Wieder

Huntsville, TX

Flojo Ranch

David Almaraz

David Almaraz

Laredo, TX

Huro - S7 Ranch

Drake Singleton

Drake Singleton

Nederland, TX

Nunley-Chittim Holden Pasture

Bob Foulkrod

Bob Foulkrod

Troy, PA

LJ Blessings Ranch

Hope Brittain

Hope Brittain

Spring, TX

Yoledigo Ranch

Joshua Treadway

Joshua Treadway

Conroe, TX

The Hunting Grounds

Jose Luis Milera, Jr

Jose Luis Milera, Jr

Laredo, TX

Vela Ranch

Kyle Hafen

Kyle Hafen

Santa Clara, UT

T-14 Ranch

David Shashy

David Shashy

Ocala, FL

Sombrerito Ranch

George Martin, III

George Martin, III

Galveston, TX

Sombrerito Ranch

Shane Ryan

Shane Ryan

Nunley-Chittim Ranch

Christopher Fountan

Christopher Fountan

Macon, GA

Papa Lote Ranch

170+ Club

Eric Carter

Eric Carter

Pearland, TX

Wisconsin

Matt Taylor

Matt Taylor

Fayetteville, TX

Wisconsin

Josh Garcia

Josh Garcia

Poteet, TX

Charco Redondo Ranch

Jay Polak

Jay Polak

East Bernard, TX

Cantu Ranch

Travis Stewart

Travis Stewart

Colmesneil, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

David Wolma

David Wolma

Cypress, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Charlotte Nelson

Charlotte Nelson

Fairfield, TX

Buck Run Ranch

Randall Beaman

Randall Beaman

Austin, TX

Rancho Venado Grande

Bobby Oliva

Bobby Oliva

Boerne, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Magadalin Chism

Magadalin Chism

Selma, TX

Los Encinos Ranch

Courtney Bigley

Courtney Bigley

Freer, TX

Jim Carpenter

Jim Carpenter

Beeville, TX

Chili Mundo Ranch

Chris Schatte

Chris Schatte

Fischer, TX

Flojo Ranch

Carson Howard

Carson Howard

Louise, TX

Tristyn Howard

Tristyn Howard

Louise, TX

Derek Wiatrek

Derek Wiatrek

Falls City, TX

Walker Ranch

Joseph Catlett

Joseph Catlett

Fayetteville, NC

World Class Whitetails Ranch

Jim Foulkrod

Jim Foulkrod

Buda, TX

LJ Blessings Ranch

Pablo Garza

Pablo Garza

Laredo, TX

William Fling

William Fling

Lytle, TX

Circle C Ranch

Larry Garza

Larry Garza

La Sejita, TX

Collin Gilliam

Collin Gilliam

Alede, TX

La Leyenda Ranch

James Weaver

James Weaver

Floresville, TX

Flojo Ranch

James Whitener

James Whitener

Houston, TX

Mexico

180+ Club

Raymond Keith

Raymond Keith

Iola, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Bo Shrum

Bo Shrum

Helotes, TX

GKR Ranch

Jonathan Niemietz

Jonathan Niemietz

Freer, TX

Charco Redondo Whitetal Ranch

JC Schatte

JC Schatte

Houston, TX

Flojo Ranch

Brad Nauman

Brad Nauman

Angleton, TX

Rancho de Brado

Kate Jurecek

Kate Jurecek

Orange Grove, TX

Arrow Head 7 Ranch

Jake Jarvis

Jake Jarvis

Cypress, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

Clint Anderson

Clint Anderson

Port Lavaca, TX

Palmito Properties

Amy Fuller

Amy Fuller

College Station, TX

World Class Whitetails

Cameron Kerr

Cameron Kerr

George West, TX

Rhode Ranch

Grady Golden

Grady Golden

Kenedy, TX

Heath Bures

Heath Bures

Ganado, TX

Brad Bryant

Brad Bryant

Shreveport, LA

Rhode Ranch

Brooks Woodard

Brooks Woodard

Four Oaks, NC

World Class Whitetails Ranch

Scott Kneupper

Scott Kneupper

San Antonio, TX

World Class Whitetails Ranch

Alex Chouest

Alex Chouest

Cut Off, LA

7 C's Ranch

190+ Club

Stan Herzog

Stan Herzog

Encinal, TX

Grace River Ranch

David Rardin

David Rardin

Easton, MD

J & D Ranch

JP Garza

JP Garza

Freer, TX

G-4 Ranch

Shannon Worrell

Shannon Worrell

Mason, TX

La Madera Dura Ranch

Ken Harding

Ken Harding

Tyler, TX

James Blackwell

James Blackwell

Houston, TX

5 Star Ranch

Roger Jarvis

Roger Jarvis

Hebbronville, TX

El Cazador/Tecomate Ranch

Allen Gardner

Allen Gardner

Houston, TX

Nunley-Chittim Ranch

200+ Club

Toby Cantu

Toby Cantu

Wisconsin

Josh Jurecek

Josh Jurecek

Orange Grove, TX

Wisconsin

Carl Hooker

Carl Hooker

Riviera, TX

Wisconsin

Billy Herzog

Billy Herzog

Palacios, TX

Pennsylvania

Steve Unterbrink

Steve Unterbrink

Riviera, TX

Wisconsin

Donny McNair

Donny McNair

Driscoll, TX

Wisconsin

Larry McNair

Larry McNair

Driscoll, TX

Wisconsin

Manuel Salinas

Manuel Salinas

San Antonio, TX

GKR Ranch

Will McCullough

Will McCullough

Mc Allen, TX

Bang Whitetail Ranch

Michael McLain

Michael McLain

Weatherford, TX

H Bar H Ranch

Kimberly Boether

Kimberly Boether

Cotulla, TX

Pan Dulce Ranch

Buster Williams

Buster Williams

San Antonio, TX

M3 Ranch

Sheri Jurecek

Sheri Jurecek

Robstown, TX

Hook & Bull Ranch

Robert Garcia

Robert Garcia

Benavides, TX

Nooner Ranch

Brennan Short

Brennan Short

Fair Oaks Ranch, TX

GKR Ranch

Tony Salinas

Tony Salinas

Edinburg, TX

Palmito Properties

Bryce Ferguson

Bryce Ferguson

San Antonio, TX

GKR Ranch

Todd Chism

Todd Chism

Selma, TX

Los Encinos Ranch

Betty Zgabay

Betty Zgabay

Cuero, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Mark Moore

Mark Moore

San Antonio, TX

Bang Whitetail Ranch

Robert Vackar

Robert Vackar

Mc Allen, TX

Garrett Gundermann

Garrett Gundermann

Wharton, TX

H & H Ranch

Mark Pawlik

Mark Pawlik

Kingsville, TX

George Winston Freeman

George Winston Freeman

Salado, TX

Diamond Y Ranch

Robert Garcia

Robert Garcia

Benavides, TX

Nooner Ranch

David Lee

David Lee

Magnolia, TX

Charco Redondo Whitetail Ranch

Mark Pawlik

Mark Pawlik

Kingsville, TX

Jason Schatte

Jason Schatte

Conroe, TX

Flojo Ranch

Martin Longoria

Martin Longoria

Mission, TX

LHR Ranch

Jayson Shatto

Jayson Shatto

Temple, TX

300+ Club

Henry Adams

Henry Adams

Lumberton, TX

RW Trophy Ranch

Kid's Korner
William Risinger

William Risinger

Austin, TX

Rancho Venado Grande

Sean Packer

Sean Packer

Allen, TX

Brance Farrell

Brance Farrell

Needville, TX

Killam Ranch

John David Raymond

John David Raymond

Houston, TX

Caleb Callender

Caleb Callender

Conroe, TX

Rosita Creek Ranch

Colby Ash

Colby Ash

College Station, TX

Blue Indigo Ranch

Riley Ash

Riley Ash

College Station, TX

Blue Indigo Ranch

Dylan Chmelar

Dylan Chmelar

College Station, TX

Blue Indigo Ranch

Olivia A. Hinojosa

Olivia A. Hinojosa

Robstown, TX

Rancho La Fe

Hunter DeArkos

Hunter DeArkos

Celina, TX

DeArkos Ranch

Bram Christensen

Bram Christensen

Rosharon, TX

Briscoe Ranch

Tyler Hunter

Tyler Hunter

East Bernard, TX

Hunter Ranch

Cullen Phillips

Cullen Phillips

Teague, TX

Buck Run Ranch

Brett R. Pena

Brett R. Pena

Bishop, TX

Hook-N-Bull Ranch

Courtney Bigley

Courtney Bigley

Freer, TX

C & J Ranch

Bayne Bentley

Bayne Bentley

Austin, TX

Rancho Venado Grande

Kameron Currie

Kameron Currie

Kingsville, TX

Mastery Ranch

Tray Lamarca

Tray Lamarca

George West, TX

Atkinson Ranch

Tyler Chmelar

Tyler Chmelar

College Station, TX

Blue Indigo Ranch

Zachary Frank

Zachary Frank

Angleton, TX

Frans Steyn

Frans Steyn

Pleasanton, TX

T-14 Ranch

Eric Sharber

Eric Sharber

Freer, TX

Carter Brenner

Carter Brenner

Richmond, TX

Shelby Carpenter

Shelby Carpenter

Freer, TX

Stephanie Perez

Stephanie Perez

Alice, TX

JR3 Ranch

Townsend Vogt

Townsend Vogt

Corpus Christi, TX

Eshleman-Vogt Ranch

Taylor Hoke

Taylor Hoke

Boerne, TX

Leo Garcia IV

Leo Garcia IV

Kingsville, TX

Big 10 Ranch

Kameron Keith

Kameron Keith

New Braunfels, TX

Heidrich Ranch

Courtney Bigley

Courtney Bigley

Freer, TX

C & J Ranch

Courtney Bigley

Courtney Bigley

Freer, TX

C & J Ranch

Wyatt Migura

Wyatt Migura

Encinal, TX

Sun Hongo

Sun Hongo

Tynan Ranch

Trew Witten

Trew Witten

Corpus Christi, TX

Cliff Davis Ranch

Grayson Sink

Grayson Sink

Clemmons, NC

Hunter DeArkos

Hunter DeArkos

Celina, TX

DeArkos Ranch

Kolton Davis

Kolton Davis

Nunley-Chittim Ranch

Blase Tucker

Blase Tucker

Rosenberg, TX

Mexico

Gabriel Esquibel

Gabriel Esquibel

Devine, TX

Flores Ranch

Joe Reyes, III

Joe Reyes, III

Friendswood, TX

Duval County Ranch

Muy Grande Deer Contest Sponsors:

  • Texas Deer Association
  • Carters Country
  • Rhode Ranch Triumph Outdoor Adventures
  • Triple T Ranch

Copyright© 2017 Victoria Web Design : Fully Managed WebsitesVictoria Web Design